VPG Foil Resistors Y00071K99700V0L
Part No.:
Y00071K99700V0L
Datasheet:
Chuangxin CloudY00071K99700V0L.pdf
Description:
RES 1.997K OHM 0.6W 0.005% RAD
Resistance:
1.997 kOhms
Tolerance:
±0.005%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y00071K99700V0L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y00071K99700V0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y00071K99700V0L?
Image Y00071K99700V0L
Part Number Y00071K99700V0L
Product Status Active
Resistance 1.997 kOhms
Tolerance ±0.005%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)