VPG Foil Resistors Y000718K2000V0L
Part No.:
Y000718K2000V0L
Datasheet:
Chuangxin CloudY000718K2000V0L.pdf
Description:
RES 18.2K OHM 0.6W 0.005% RADIAL
Resistance:
18.2 kOhms
Tolerance:
±0.005%
Power (Watts):
0.6W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y000718K2000V0L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y000718K2000V0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y000718K2000V0L?
Image Y000718K2000V0L
Part Number Y000718K2000V0L
Product Status Active
Resistance 18.2 kOhms
Tolerance ±0.005%
Power (Watts) 0.6W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)