VPG Foil Resistors Y0007150K000B0L
Part No.:
Y0007150K000B0L
Datasheet:
Chuangxin CloudY0007150K000B0L.pdf
Description:
RES 150K OHM 0.4W 0.1% RADIAL
Resistance:
150 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.4W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y0007150K000B0L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y0007150K000B0L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y0007150K000B0L?
Image Y0007150K000B0L
Part Number Y0007150K000B0L
Product Status Active
Resistance 150 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.4W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)