VPG Foil Resistors Y0007147K000B9L
Part No.:
Y0007147K000B9L
Datasheet:
Chuangxin CloudY0007147K000B9L.pdf
Description:
RES 147K OHM 0.4W 0.1% RADIAL
Resistance:
147 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.4W
Temperature Coefficient:
±2ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.336" (8.53mm)
Datasheet:
1. How to order Y0007147K000B9L on Chuangxin Cloud?
3. Are the Y0007147K000B9L price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of Y0007147K000B9L?
Image Y0007147K000B9L
Part Number Y0007147K000B9L
Product Status Active
Resistance 147 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.4W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)