Ohmite WNA51RFET
Part No.:
WNA51RFET
Manufacturer:
Ohmite
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Chuangxin CloudWNA51RFET.pdf
Description:
RES 51 OHM 1% 1/2W AXIAL
Manufacturer:
Ohmite
Series:
WN
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
51 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Composition:
Wirewound
Features:
Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±20ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.100" Dia x 0.200" L (2.54mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
Chuangxin CloudWNA51RFET.pdf
1. How to order WNA51RFET on Chuangxin Cloud?
3. Are the WNA51RFET price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WNA51RFET?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of WNA51RFET.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as WNA51RFET pin diagram, WNA51RFET datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image WNA51RFET WNA51RFET
Part Number WNA51RFET WNA51RFET
Manufacturer Ohmite Ohmite
Series WN WN
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Resistance 51 Ohms 51 Ohms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Wirewound Wirewound
Features Non-Inductive Non-Inductive
Temperature Coefficient ±20ppm/°C ±20ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C
Supplier Device Package Axial Axial
Size / Dimension 0.100" Dia x 0.200" L (2.54mm x 5.08mm) 0.100" Dia x 0.200" L (2.54mm x 5.08mm)