Ohmite UM050V1006FE
Part No.:
UM050V1006FE
Manufacturer:
Ohmite
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
Chuangxin CloudUM050V1006FE.pdf
Description:
30KV 100M 1%
Manufacturer:
Ohmite
Series:
Ultra-Mox
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Resistance:
100 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
3W
Composition:
Thick Film
Features:
High Voltage
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Radial
Size / Dimension:
1.969" L x 0.063" W (50.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.472" (12.00mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order UM050V1006FE on Chuangxin Cloud?
3. Are the UM050V1006FE price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of UM050V1006FE?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of UM050V1006FE.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image UM050V1006FE UM050V1006FE
Part Number UM050V1006FE UM050V1006FE
Manufacturer Ohmite Ohmite
Series Ultra-Mox Ultra-Mox
Packaging Box Box
Product Status Active Active
Resistance 100 MOhms 100 MOhms
Tolerance ±1% ±1%
Power (Watts) 3W 3W
Composition Thick Film Thick Film
Features High Voltage High Voltage
Temperature Coefficient ±50ppm/°C ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package Radial Radial
Size / Dimension 1.969" L x 0.063" W (50.00mm x 1.60mm) 1.969" L x 0.063" W (50.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm) 0.472" (12.00mm)