Ohmite TN15P400RFE
Part No.:
TN15P400RFE
Manufacturer:
Ohmite
Category:
Through Hole Resistors
Package:
TO-220-2
Datasheet:
Chuangxin CloudTN15P400RFE.pdf
Description:
RES 400 OHM 1% 15W TO220
Manufacturer:
Ohmite
Series:
TN
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Resistance:
400 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
15W
Composition:
Thin Film
Features:
Current Sense
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
Supplier Device Package:
TO-220
Size / Dimension:
0.394" L x 0.181" W (10.00mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max):
0.701" (17.80mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
Chuangxin CloudTN15P400RFE.pdf
1. How to order TN15P400RFE on Chuangxin Cloud?
3. Are the TN15P400RFE price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TN15P400RFE?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TN15P400RFE.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TN15P400RFE
Part Number TN15P400RFE
Manufacturer Ohmite
Series TN
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Resistance 400 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 15W
Composition Thin Film
Features Current Sense
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -
Supplier Device Package TO-220
Size / Dimension 0.394" L x 0.181" W (10.00mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max) 0.701" (17.80mm)