Ohmite TA810PW3R90JE
Part No.:
TA810PW3R90JE
Manufacturer:
Ohmite
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
Chuangxin CloudTA810PW3R90JE.pdf
Description:
RES 3.9 OHM 5% 10W POWERCHIP
Manufacturer:
Ohmite
Series:
Power Chip® TA
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
3.9 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
10W
Composition:
Thick Film
Features:
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 180°C
Supplier Device Package:
Powerchip®
Size / Dimension:
1.085" L x 0.240" W (27.56mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max):
1.020" (25.91mm)
Number of Terminations:
4
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order TA810PW3R90JE on Chuangxin Cloud?
3. Are the TA810PW3R90JE price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TA810PW3R90JE?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TA810PW3R90JE.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TA810PW3R90JE
Part Number TA810PW3R90JE
Manufacturer Ohmite
Series Power Chip® TA
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 3.9 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 10W
Composition Thick Film
Features -
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 180°C
Supplier Device Package Powerchip®
Size / Dimension 1.085" L x 0.240" W (27.56mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max) 1.020" (25.91mm)