Ohmite SM204031006J
Part No.:
SM204031006J
Manufacturer:
Ohmite
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
Chuangxin CloudSM204031006J.pdf
Description:
RES 100M OHM 2W 5% RADIAL
Manufacturer:
Ohmite
Series:
Slim-Mox
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
100 MOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Composition:
Thick Film
Features:
High Voltage, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 110°C
Supplier Device Package:
Radial
Size / Dimension:
1.080" L x 0.100" W (27.43mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.590" (14.99mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order SM204031006J on Chuangxin Cloud?
3. Are the SM204031006J price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SM204031006J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SM204031006J.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SM204031006J SM204031006JE
Part Number SM204031006J SM204031006JE
Manufacturer Ohmite Ohmite
Series Slim-Mox Slim-Mox
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Resistance 100 MOhms 100 MOhms
Tolerance ±5% ±5%
Power (Watts) 2W 2W
Composition Thick Film Thick Film
Features High Voltage, Non-Inductive High Voltage, Non-Inductive
Temperature Coefficient 50ppm/°C 50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 110°C -55°C ~ 110°C
Supplier Device Package Radial Radial
Size / Dimension 1.080" L x 0.100" W (27.43mm x 2.54mm) 1.080" L x 0.100" W (27.43mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.590" (14.99mm) 0.590" (14.99mm)