Ohmite SM102034006FE
Part No.:
SM102034006FE
Datasheet:
Chuangxin CloudSM102034006FE.pdf
Description:
RES 400M OHM 1% 1W RADIAL
Resistance:
400 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.580" L x 0.100" W (14.73mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.340" (8.64mm)
Datasheet:
1. How to order SM102034006FE on Chuangxin Cloud?
3. Are the SM102034006FE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SM102034006FE?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SM102034006FE.
Image SM102034006FE
Part Number SM102034006FE
Product Status Active
Resistance 400 MOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Thick Film
Features High Voltage, Non-Inductive
Temperature Coefficient 100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 110°C
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.580" L x 0.100" W (14.73mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.340" (8.64mm)