Ohmite SM102031003JE
Part No.:
SM102031003JE
Manufacturer:
Ohmite
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Radial
Datasheet:
Chuangxin CloudSM102031003JE.pdf
Description:
RES 100K OHM 5% 1W RADIAL
Manufacturer:
Ohmite
Series:
Slim-Mox
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
100 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Composition:
Thick Film
Features:
High Voltage, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 110°C
Supplier Device Package:
Radial
Size / Dimension:
0.580" L x 0.100" W (14.73mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.340" (8.64mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order SM102031003JE on Chuangxin Cloud?
3. Are the SM102031003JE price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SM102031003JE?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SM102031003JE.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SM102031003JE
Part Number SM102031003JE
Manufacturer Ohmite
Series Slim-Mox
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 100 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1W
Composition Thick Film
Features High Voltage, Non-Inductive
Temperature Coefficient 50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 110°C
Supplier Device Package Radial
Size / Dimension 0.580" L x 0.100" W (14.73mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.340" (8.64mm)