Vishay Dale RWR89S4020BRRSL
Part No.:
RWR89S4020BRRSL
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR89S4020BRRSL.pdf
Description:
RES 402 OHM 3W 0.1% WW AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
402 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
3W
Temperature Coefficient:
±20ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order RWR89S4020BRRSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR89S4020BRRSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR89S4020BRRSL?
Image RWR89S4020BRRSL
Part Number RWR89S4020BRRSL
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR89S
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 402 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 3W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)