Vishay Dale RWR89S12R4BRBSL
Part No.:
RWR89S12R4BRBSL
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR89S12R4BRBSL.pdf
Description:
RES 12.4 OHM 3W 0.1% WW AXIAL
Packaging:
Bulk
Resistance:
12.4 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
3W
Temperature Coefficient:
±30ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order RWR89S12R4BRBSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR89S12R4BRBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR89S12R4BRBSL?
Image RWR89S12R4BRBSL
Part Number RWR89S12R4BRBSL
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR89S
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 12.4 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 3W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)