Vishay Dale RWR89S12R4BMBSL
Part No.:
RWR89S12R4BMBSL
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR89S12R4BMBSL.pdf
Description:
RES 12.4 OHM 3W 0.1% WW AXIAL
Packaging:
Bulk
Resistance:
12.4 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
3W
Temperature Coefficient:
±30ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Failure Rate:
M (1%)
Datasheet:
1. How to order RWR89S12R4BMBSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR89S12R4BMBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR89S12R4BMBSL?
Image RWR89S12R4BMBSL
Part Number RWR89S12R4BMBSL
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR89S
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 12.4 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 3W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate M (1%)