Vishay Dale RWR89S1200BRRSL
Part No.:
RWR89S1200BRRSL
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR89S1200BRRSL.pdf
Description:
RES 120 OHM 3W 0.1% WW AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
120 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
3W
Temperature Coefficient:
±20ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order RWR89S1200BRRSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR89S1200BRRSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR89S1200BRRSL?
Image RWR89S1200BRRSL
Part Number RWR89S1200BRRSL
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR89S
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 120 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 3W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)