Vishay Dale RWR89S1200BRBSL
Part No.:
RWR89S1200BRBSL
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR89S1200BRBSL.pdf
Description:
RES 120 OHM 3W 0.1% WW AXIAL
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
Military, MIL-PRF-39007, RWR89S
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
120 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
3W
Composition:
Wirewound
Features:
Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±20ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order RWR89S1200BRBSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR89S1200BRBSL price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR89S1200BRBSL?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image RWR89S1200BRBSL
Part Number RWR89S1200BRBSL
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR89S
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 120 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 3W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)