Vishay Dale RWR84SR320FRB12
Part No.:
RWR84SR320FRB12
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR84SR320FRB12.pdf
Description:
RES 0.32 OHM 1% 7W AXIAL
Packaging:
Bulk
Resistance:
320 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
7W
Temperature Coefficient:
±650ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order RWR84SR320FRB12 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR84SR320FRB12 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR84SR320FRB12?
Image RWR84SR320FRB12
Part Number RWR84SR320FRB12
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR84S
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 320 mOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 7W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±650ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)