Vishay Dale RWR84SR237FRS73
Part No.:
RWR84SR237FRS73
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR84SR237FRS73.pdf
Description:
RES 0.237 OHM 7W 1% WW AXIAL
Resistance:
237 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
7W
Temperature Coefficient:
±650ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order RWR84SR237FRS73 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR84SR237FRS73 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR84SR237FRS73?
Image RWR84SR237FRS73
Part Number RWR84SR237FRS73
Product Status Active
Resistance 237 mOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 7W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±650ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)