Vishay Dale RWR84SR210FRS73
Part No.:
RWR84SR210FRS73
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR84SR210FRS73.pdf
Description:
RES 0.21 OHM 7W 1% WW AXIAL
Resistance:
210 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
7W
Temperature Coefficient:
±650ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order RWR84SR210FRS73 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR84SR210FRS73 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR84SR210FRS73?
Image RWR84SR210FRS73
Part Number RWR84SR210FRS73
Product Status Active
Resistance 210 mOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 7W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±650ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)