Vishay Dale RWR84SR205FRS73
Part No.:
RWR84SR205FRS73
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR84SR205FRS73.pdf
Description:
RES 0.205 OHM 7W 1% WW AXIAL
Resistance:
205 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
7W
Temperature Coefficient:
±650ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order RWR84SR205FRS73 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR84SR205FRS73 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR84SR205FRS73?
Image RWR84SR205FRS73
Part Number RWR84SR205FRS73
Product Status Active
Resistance 205 mOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 7W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±650ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)