Vishay Dale RWR84SR115FRS73
Part No.:
RWR84SR115FRS73
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR84SR115FRS73.pdf
Description:
RES 0.115 OHM 7W 1% WW AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
115 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
7W
Temperature Coefficient:
±650ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order RWR84SR115FRS73 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR84SR115FRS73 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR84SR115FRS73?
Image RWR84SR115FRS73
Part Number RWR84SR115FRS73
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR84S
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 115 mOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 7W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±650ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)