Vishay Dale RWR84S9091FPRSL
Part No.:
RWR84S9091FPRSL
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR84S9091FPRSL.pdf
Description:
RES 9.09K OHM 7W 1% WW AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
9.09 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
7W
Temperature Coefficient:
±20ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Failure Rate:
P (0.1%)
Datasheet:
1. How to order RWR84S9091FPRSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR84S9091FPRSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR84S9091FPRSL?
Image RWR84S9091FPRSL
Part Number RWR84S9091FPRSL
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR84S
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 9.09 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 7W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate P (0.1%)