Vishay Dale RWR84S9091FPBSL
Part No.:
RWR84S9091FPBSL
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR84S9091FPBSL.pdf
Description:
RES 9.09K OHM 7W 1% WW AXIAL
Packaging:
Bulk
Resistance:
9.09 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
7W
Temperature Coefficient:
±20ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Failure Rate:
P (0.1%)
Datasheet:
1. How to order RWR84S9091FPBSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR84S9091FPBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR84S9091FPBSL?
Image RWR84S9091FPBSL
Part Number RWR84S9091FPBSL
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR84S
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 9.09 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 7W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate P (0.1%)