Vishay Dale RWR84S89R8FRRSL
Part No.:
RWR84S89R8FRRSL
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR84S89R8FRRSL.pdf
Description:
RES 89.8 OHM 7W 1% WW AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
89.8 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
7W
Temperature Coefficient:
±30ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order RWR84S89R8FRRSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR84S89R8FRRSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR84S89R8FRRSL?
Image RWR84S89R8FRRSL
Part Number RWR84S89R8FRRSL
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR84S
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 89.8 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 7W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)