Vishay Dale RWR84S88R7FMRSL
Part No.:
RWR84S88R7FMRSL
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR84S88R7FMRSL.pdf
Description:
RES 88.7 OHM 7W 1% WW AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
88.7 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
7W
Temperature Coefficient:
±30ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Failure Rate:
M (1%)
Datasheet:
1. How to order RWR84S88R7FMRSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR84S88R7FMRSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR84S88R7FMRSL?
Image RWR84S88R7FMRSL
Part Number RWR84S88R7FMRSL
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR84S
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 88.7 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 7W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate M (1%)