Vishay Dale RWR84S88R7FMBSL
Part No.:
RWR84S88R7FMBSL
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR84S88R7FMBSL.pdf
Description:
RES 88.7 OHM 7W 1% WW AXIAL
Packaging:
Bulk
Resistance:
88.7 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
7W
Temperature Coefficient:
±30ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Failure Rate:
M (1%)
Datasheet:
1. How to order RWR84S88R7FMBSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR84S88R7FMBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR84S88R7FMBSL?
Image RWR84S88R7FMBSL
Part Number RWR84S88R7FMBSL
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR84S
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 88.7 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 7W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate M (1%)