Vishay Dale RWR84S8251FRBSL
Part No.:
RWR84S8251FRBSL
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR84S8251FRBSL.pdf
Description:
RES 8.25K OHM 7W 1% WW AXIAL
Packaging:
Bulk
Resistance:
8.25 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
7W
Temperature Coefficient:
±20ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order RWR84S8251FRBSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR84S8251FRBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR84S8251FRBSL?
Image RWR84S8251FRBSL
Part Number RWR84S8251FRBSL
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR84S
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 8.25 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 7W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)