Vishay Dale RWR84S80R6FPRSL
Part No.:
RWR84S80R6FPRSL
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR84S80R6FPRSL.pdf
Description:
RES 80.6 OHM 7W 1% WW AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
80.6 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
7W
Temperature Coefficient:
±30ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Failure Rate:
P (0.1%)
Datasheet:
1. How to order RWR84S80R6FPRSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR84S80R6FPRSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR84S80R6FPRSL?
Image RWR84S80R6FPRSL
Part Number RWR84S80R6FPRSL
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR84S
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 80.6 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 7W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate P (0.1%)