Vishay Dale RWR84S6R81FRBSL
Part No.:
RWR84S6R81FRBSL
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR84S6R81FRBSL.pdf
Description:
RES 6.81 OHM 1% 7W AXIAL
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
Military, MIL-PRF-39007, RWR84S
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
6.81 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
7W
Composition:
Wirewound
Features:
Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order RWR84S6R81FRBSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR84S6R81FRBSL price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR84S6R81FRBSL?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image RWR84S6R81FRBSL
Part Number RWR84S6R81FRBSL
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR84S
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 6.81 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 7W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)