Vishay Dale RWR84S6810FRBSL
Part No.:
RWR84S6810FRBSL
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR84S6810FRBSL.pdf
Description:
RES 681 OHM 7W 1% WW AXIAL
Packaging:
Bulk
Resistance:
681 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
7W
Temperature Coefficient:
±20ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order RWR84S6810FRBSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR84S6810FRBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR84S6810FRBSL?
Image RWR84S6810FRBSL
Part Number RWR84S6810FRBSL
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR84S
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 681 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 7W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)