Vishay Dale RWR84S6810FMRSL
Part No.:
RWR84S6810FMRSL
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR84S6810FMRSL.pdf
Description:
RES 681 OHM 7W 1% WW AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
681 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
7W
Temperature Coefficient:
±20ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Failure Rate:
M (1%)
Datasheet:
1. How to order RWR84S6810FMRSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR84S6810FMRSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR84S6810FMRSL?
Image RWR84S6810FMRSL
Part Number RWR84S6810FMRSL
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR84S
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 681 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 7W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate M (1%)