Vishay Dale RWR84S6651FRBSL
Part No.:
RWR84S6651FRBSL
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR84S6651FRBSL.pdf
Description:
RES 6.65K OHM 7W 1% WW AXIAL
Resistance:
6.65 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
7W
Temperature Coefficient:
±20ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order RWR84S6651FRBSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR84S6651FRBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR84S6651FRBSL?
Image RWR84S6651FRBSL
Part Number RWR84S6651FRBSL
Product Status Active
Resistance 6.65 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 7W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)