Vishay Dale RWR84S6191FMRSL
Part No.:
RWR84S6191FMRSL
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR84S6191FMRSL.pdf
Description:
RES 6.19K OHM 7W 1% WW AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
6.19 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
7W
Temperature Coefficient:
±20ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Failure Rate:
M (1%)
Datasheet:
1. How to order RWR84S6191FMRSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR84S6191FMRSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR84S6191FMRSL?
Image RWR84S6191FMRSL
Part Number RWR84S6191FMRSL
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR84S
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 6.19 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 7W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate M (1%)