Vishay Dale RWR84S4R22FRBSL
Part No.:
RWR84S4R22FRBSL
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR84S4R22FRBSL.pdf
Description:
RES 4.22 OHM 1% 7W AXIAL
Packaging:
Bulk
Resistance:
4.22 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
7W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order RWR84S4R22FRBSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR84S4R22FRBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR84S4R22FRBSL?
Image RWR84S4R22FRBSL
Part Number RWR84S4R22FRBSL
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR84S
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 4.22 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 7W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)