Vishay Dale RWR84S4421FRRSL
Part No.:
RWR84S4421FRRSL
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR84S4421FRRSL.pdf
Description:
RES 4.42K OHM 7W 1% WW AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
4.42 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
7W
Temperature Coefficient:
±20ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order RWR84S4421FRRSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR84S4421FRRSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR84S4421FRRSL?
Image RWR84S4421FRRSL
Part Number RWR84S4421FRRSL
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR84S
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 4.42 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 7W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)