Vishay Dale RWR84S3R32FPRSL
Part No.:
RWR84S3R32FPRSL
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR84S3R32FPRSL.pdf
Description:
RES 3.32 OHM 1% 7W AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
3.32 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
7W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Failure Rate:
P (0.1%)
Datasheet:
1. How to order RWR84S3R32FPRSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR84S3R32FPRSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR84S3R32FPRSL?
Image RWR84S3R32FPRSL
Part Number RWR84S3R32FPRSL
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR84S
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 3.32 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 7W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate P (0.1%)