Vishay Dale RWR84S38R3FMBSL
Part No.:
RWR84S38R3FMBSL
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR84S38R3FMBSL.pdf
Description:
RES 38.3 OHM 7W 1% WW AXIAL
Packaging:
Bulk
Resistance:
38.3 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
7W
Temperature Coefficient:
±30ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Failure Rate:
M (1%)
Datasheet:
1. How to order RWR84S38R3FMBSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR84S38R3FMBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR84S38R3FMBSL?
Image RWR84S38R3FMBSL
Part Number RWR84S38R3FMBSL
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR84S
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 38.3 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 7W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate M (1%)