Vishay Dale RWR84S37R1FRRSL
Part No.:
RWR84S37R1FRRSL
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR84S37R1FRRSL.pdf
Description:
RES 37.1 OHM 7W 1% WW AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
37.1 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
7W
Temperature Coefficient:
±30ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order RWR84S37R1FRRSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR84S37R1FRRSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR84S37R1FRRSL?
Image RWR84S37R1FRRSL
Part Number RWR84S37R1FRRSL
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR84S
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 37.1 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 7W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)