Vishay Dale RWR84S3650FPRSL
Part No.:
RWR84S3650FPRSL
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR84S3650FPRSL.pdf
Description:
RES 365 OHM 7W 1% WW AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
365 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
7W
Temperature Coefficient:
±20ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Failure Rate:
P (0.1%)
Datasheet:
1. How to order RWR84S3650FPRSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR84S3650FPRSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR84S3650FPRSL?
Image RWR84S3650FPRSL
Part Number RWR84S3650FPRSL
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR84S
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 365 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 7W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate P (0.1%)