Vishay Dale RWR84S3481FRBSL
Part No.:
RWR84S3481FRBSL
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR84S3481FRBSL.pdf
Description:
RES 3.48K OHM 7W 1% WW AXIAL
Packaging:
Bulk
Resistance:
3.48 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
7W
Temperature Coefficient:
±20ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order RWR84S3481FRBSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR84S3481FRBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR84S3481FRBSL?
Image RWR84S3481FRBSL
Part Number RWR84S3481FRBSL
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR84S
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 3.48 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 7W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)