Vishay Dale RWR84S3480FRBSL
Part No.:
RWR84S3480FRBSL
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR84S3480FRBSL.pdf
Description:
RES 348 OHM 7W 1% WW AXIAL
Packaging:
Bulk
Resistance:
348 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
7W
Temperature Coefficient:
±20ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order RWR84S3480FRBSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR84S3480FRBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR84S3480FRBSL?
Image RWR84S3480FRBSL
Part Number RWR84S3480FRBSL
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR84S
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 348 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 7W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)