Vishay Dale RWR84S3400FRRSL
Part No.:
RWR84S3400FRRSL
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR84S3400FRRSL.pdf
Description:
RES 340 OHM 7W 1% WW AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
340 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
7W
Temperature Coefficient:
±20ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order RWR84S3400FRRSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR84S3400FRRSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR84S3400FRRSL?
Image RWR84S3400FRRSL
Part Number RWR84S3400FRRSL
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR84S
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 340 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 7W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)