Vishay Dale RWR84S33R0FRBSL
Part No.:
RWR84S33R0FRBSL
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR84S33R0FRBSL.pdf
Description:
RES 33 OHM 7W 1% WW AXIAL
Packaging:
Bulk
Resistance:
33 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
7W
Temperature Coefficient:
±30ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order RWR84S33R0FRBSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR84S33R0FRBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR84S33R0FRBSL?
Image RWR84S33R0FRBSL
Part Number RWR84S33R0FRBSL
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR84S
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 33 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 7W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)