Vishay Dale RWR84S3090FRRSL
Part No.:
RWR84S3090FRRSL
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR84S3090FRRSL.pdf
Description:
RES 309 OHM 7W 1% WW AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
309 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
7W
Temperature Coefficient:
±20ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order RWR84S3090FRRSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR84S3090FRRSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR84S3090FRRSL?
Image RWR84S3090FRRSL
Part Number RWR84S3090FRRSL
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR84S
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 309 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 7W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)