Vishay Dale RWR84S3010FRBSL
Part No.:
RWR84S3010FRBSL
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR84S3010FRBSL.pdf
Description:
RES 301 OHM 7W 1% WW AXIAL
Packaging:
Bulk
Resistance:
301 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
7W
Temperature Coefficient:
±20ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order RWR84S3010FRBSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR84S3010FRBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR84S3010FRBSL?
Image RWR84S3010FRBSL
Part Number RWR84S3010FRBSL
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR84S
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 301 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 7W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)