Vishay Dale RWR84S2R32FRRSL
Part No.:
RWR84S2R32FRRSL
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR84S2R32FRRSL.pdf
Description:
RES 2.32 OHM 7W 1% WW AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
2.32 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
7W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order RWR84S2R32FRRSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR84S2R32FRRSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR84S2R32FRRSL?
Image RWR84S2R32FRRSL
Part Number RWR84S2R32FRRSL
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR84S
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 2.32 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 7W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)