Vishay Dale RWR84S2R21FRBSL
Part No.:
RWR84S2R21FRBSL
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR84S2R21FRBSL.pdf
Description:
RES 2.21 OHM 1% 7W AXIAL
Packaging:
Bulk
Resistance:
2.21 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
7W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order RWR84S2R21FRBSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR84S2R21FRBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR84S2R21FRBSL?
Image RWR84S2R21FRBSL
Part Number RWR84S2R21FRBSL
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR84S
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 2.21 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 7W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)