Vishay Dale RWR84S2R21FMBSL
Part No.:
RWR84S2R21FMBSL
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR84S2R21FMBSL.pdf
Description:
RES 2.21 OHM 7W 1% WW AXIAL
Resistance:
2.21 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
7W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Failure Rate:
M (1%)
Datasheet:
1. How to order RWR84S2R21FMBSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR84S2R21FMBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR84S2R21FMBSL?
Image RWR84S2R21FMBSL
Part Number RWR84S2R21FMBSL
Product Status Active
Resistance 2.21 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 7W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate M (1%)