Vishay Dale RWR84S29R4FRBSL
Part No.:
RWR84S29R4FRBSL
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR84S29R4FRBSL.pdf
Description:
RES 29.4 OHM 7W 1% WW AXIAL
Resistance:
29.4 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
7W
Temperature Coefficient:
±30ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order RWR84S29R4FRBSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR84S29R4FRBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR84S29R4FRBSL?
Image RWR84S29R4FRBSL
Part Number RWR84S29R4FRBSL
Product Status Active
Resistance 29.4 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 7W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)