Vishay Dale RWR84S28R0FRRSL
Part No.:
RWR84S28R0FRRSL
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR84S28R0FRRSL.pdf
Description:
RES 28 OHM 7W 1% WW AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
28 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
7W
Temperature Coefficient:
±30ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order RWR84S28R0FRRSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR84S28R0FRRSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR84S28R0FRRSL?
Image RWR84S28R0FRRSL
Part Number RWR84S28R0FRRSL
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR84S
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 28 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 7W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)